Солитер Солитер FreeCell
Написано от: Elizabeth Miller | Последно актуализирано: 04 September 2024 | Проверено от: Robert Moore
Пасиансът FreeCell ви дава повече свобода и възможности, отколкото повечето други пасианси. Вие не само виждате всички карти, тъй като те са обърнати с лицето нагоре, но можете лесно да преместите до 4 карти в четирите свободни клетки, за да си помогнете с ходовете. Така че това ръководство ще ви помогне да разберете как се играе тази игра с карти и ще ви улесни да спечелите всяка игра.
Можете да се запознаете с играта, като играете безплатно FreeCell Solitaire и многото ѝ вълнуващи разновидности тук, на Solitairea.com, като например:
Двоен FreeCell
FreeCell с три колоди
FreeCell с четири колоди
Осем от
Игра на пекаря
Не е необходимо да изтегляте или да се регистрирате и можете да се възползвате от полезни функции като подсказки, отмяна и повторение на ходовете. Персонализирайте дизайна на картите, следете процента на победите си и дори променете цвета на фона, когато играете на нашия уебсайт. За да получите най-вълнуващо изживяване, опитайте се да играете в режим на цял екран.
Класическият пасианс FreeCell се играе със стандартно тесте от 52 карти и е модификация на играта на Бейкър. Съществената разлика е, че при FreeCell картите за игра се редуват по цветове. Това контрастира с играта "Пасианс на Бейкър", където те са построени по цветове.
Почти всички игри FreeCell са печеливши, с няколко редки изключения. Ранговете на картите във FreeCell варират от асо до крал, като както цветовете, така и ранговете играят решаваща роля в играта. Нека се опитаме да разберем настройката и как можете да започнете да играете тази прекрасна игра с карти.
Играта FreeCell започва с осем колони от карти, като първите четири имат по седем карти, а последните четири - по шест. Всички карти, образуващи масата, се раздават с лицето нагоре. Целта на играта Ви като играч е да преместите картите до домашните клетки или основите, както се наричат, където всяка боя е подредена от асо до крал.
Когато е необходимо, използвайте свободните клетки като временни поставки за последната карта в колоната на масата.
Във FreeCell Solitaire има три вида купчини:
Свободните клетки: Тези четири купчинки са временни държатели, в които можете да поставите всяка желана карта.
Основите: Върху тези купчинки се поставят следните елементи: 1: Тези четири купчини са мястото, където изграждате всяка боя от асо до крал.
Таблицата: Това е основното игрално поле, в което започва играта, и се състои от осем купчинки.
Както можете да видите, играта FreeCell Solitaire е много подобна на тази в други класически игри с карти като Klondike.
Съчетавайки късмет и стратегия, пасиансът FreeCell ви предизвиква да използвате наличните карти и да планирате няколко хода. С четири свободни клетки отляво (през повечето време) и четири домашни клетки отдясно (през повечето време) целта е да преместите всички карти в домашните клетки.
Можете да преместите всяка непокрита карта в долната част на масата, като се придържате към специфични правила (обяснени по-долу) при преместването на карти към основата, свободните клетки или други колони на масата.
Наизображението по-горе можете да видите (1,2), че асото започва една и съща по цвят купчина за основа и е единствената карта, която първоначално може да бъде преместена там. Картите, подредени от асо до крал в редуващи се цветове, също могат да бъдат премествани, както е визуализирано (3). С прости думи, можете да поставите една карта върху друга, ако тя е следващата най-ниска карта и е с противоположен цвят. Например, 3-ка от Сърца може лесно да се постави върху 4-ка от Пика.
Следват основните правила на FreeCell, които трябва да знаете, преди да започнете да играете:
За да увеличите шансовете си за печалба в повечето пасианси, базирани на FreeCell, следвайте тези седем експертни съвета и трикове:
В примера по-долу ще видите как се извършват по-напреднали движения. Нека обясним какво се случва, докато планираме пътя си през тези експертни ходове:
Тези ходове подчертават важността на мисленето за бъдещето в играта, особено използването на свободните клетки трябва да бъде внимателно обмислено, така че да не затънете.
На изображението по-долу ще видите усъвършенствана стратегия за освобождаване на хванато/заровено асо.
Както е показано по-горе, можете да се съсредоточите върху освобождаването на картите Асо, за да може да се постигне напредък. Ако държите асовете си в капан, тогава ще стане невъзможно да спечелите играта.
Пол Алфил, работещ в Университета на Илинойс, изобретява играта FreeCell през 1978 г. и създава първата ѝ компютъризирана версия. С течение на времето се появяват няколко разновидности, като днес най-популярна е класическата версия. Така че FreeCell е сравнително нов вариант на пасианса. Въпреки това той се превърна в една от най-популярните игри с карти поради високия процент на печалби и по-простия си геймплей.
Крайната цел на играчите на пасианс FreeCell е да изградят всичките четири цвята в основите, всеки от които е подреден от асо до крал. Не е лесно да се спечели играта, особено като човек, който все още се учи да играе. Не се страхувайте да правите грешки и използвайте бутона за отмяна толкова често, колкото искате. Опитайте различни идеи и вижте какво ще се случи.
Колкото повече експериментирате, толкова по-лесно ще свикнете с разпознаването на моделите и ще започнете да правите правилните ходове по естествен начин. Разбира се, ние от Solitairea.com сме винаги готови да ви дадем полезни съвети и да разясним съмненията ви.
ОБРАТНО КЪМ СЪДЪРЖАНИЕТО
Ето и най-задаваните въпроси за играта с карти FreeCell от нашите читатели и играчи:
Паяк пасианс онлайн и Класически пасианс (Клондайк) са най-високо оценените игри с карти, които можете да играете срещу себе си. Те са категоризирани като игри за търпение, също като FreeCell Solitaire.
Да, има различни версии на пасианса FreeCell с различен брой свободни клетки, колони и колоди. Някои варианти използват две колоди карти, а други променят броя на колоните или свободните клетки, за да увеличат предизвикателството. Играта на Бейкър също е вариант, който можете да играете.
Това не е мит, защото почти всяка игра FreeCell, която играете онлайн, може да бъде спечелена, с малки изключения. Все пак ще е необходима стратегия и съсредоточаване върху постигането на победа, защото само една грешка може да доведе до загуба.
Заслужава си да опитате пасианса FreeCell заради забавните му аспекти и тренировката на мозъка. Като редовен играч той ви помага да подобрите критичното мислене, стратегическото мислене и уменията за решаване на проблеми. Изследователите дори са установили, че при комбиниране с алгоритми за оценка на когнитивните способности играта FreeCell може да направи разлика между лица с проблеми с паметта и възрастни хора в добро когнитивно състояние.
Пол Алфил представя FreeCell през 1978 г., докато работи в Университета на Илинойс. Тя придобива популярност през 1991 г., когато се предлага предварително инсталирана на компютри с Windows. Съществуват 1,75 x 10^64 възможни игри, което прави невъзможно научаването на всички сделки.
FreeCell е полезна за мозъка, тъй като насърчава уменията за решаване на проблеми, критично мислене и стратегическо мислене. Освен това проучване на Центъра за стареене и технологии в Орегон установява, че играта FreeCell може да помогне за идентифициране на хора с проблеми с паметта.
Минималният брой ходове, необходими за победа в играта FreeCell, зависи от раздадените карти. Въпреки това, въз основа на анализ на хиляди игри, в някои случаи е възможно да се спечели с минимум 48 хода. Сега, след като разбрахте пасианса FreeCell, играйте на Solitairea.com, за да се насладите на тази класическа игра и нейните многобройни вариации. Изпитайте тръпката от предизвикателството и се възползвайте от когнитивните ползи, докато си прекарвате чудесно.